Minust

Elada ja mitte läheneda surmale kikivarvul

Mina olen Kaspar, sündinud Rakveres, 1989 aastal, 4. augusti hilisõhtul, lõvi tähemärgi all. Võtan ette pigem erakordseid ja ekstreemseid väljakutseid, mis panevad mind elusana tundma – tegusid, mis leiavad aset inimvõimete piirimail. Minu suurimad eesmärgid ja sihid on seotud sügavuste ja kõrgustega.

Tegelen alpinismi ja vabasukeldumisega, lisaks olen ka vabasukeldumise instruktor. Motiveerib kõik äärmuslik, mis arendab ja kasvatab. Väljakutseid valin selle järgi, mis on eelkõige erakordne ja äärmuslik. Ma ei salli pealiskaudset ja paigal seisvat elu, veel vähem lihtsaid ning juba käidud radasid. Olen sündinud selleks, et elada tõeliselt ning nihutada isiklike piire. Eelkõige selleks, et kogeda elu ning inimvõimeid suurelt ja sügavalt.

Kõige muu tegevuse kõrvalt väärtustan psühholoogiat ja filosoofiat, häid raamatuid, sügavamaid teadmisi ning samas lihtsaid elutarkusi – kõike, mis meie mõttekäiku ja silmaringi laiendab. Pean elus väga oluliseks empaatiat, armastust ja kõrgemat sihti ehk inimese isikliku eneseteostust. Huvitun kõigest, mis jääb varju ratsionaalse mõtlemise eesriide taha ning et miks Sina mõtled nii ja mina naa.

Elatud aastate jooksul on saatus jõudnud teha kriitilise mõjuga lükkeid: juba noores eas olen käinud üle eksistentsi lävepaku, mistõttu tähistan tänaseks nüüdseks kahte sünnipäeva. Usun, et see on üks peamine põhjus, miks täna oskan elult palju rohkem küsida, kui seda varem tegin. Kõige muu osas olen inimene nagu Sinagi.

Blogist ja postitustest

Suurem osa siinsest sisust kirjeldan oma teekonda vabasukeldumises – spordiala, mis on aastaid olnud minu jaoks suurimaks eneseteostuseks ja väljakutseks. Lisaks sellele loon oma lugu ja teekonda alpinismis ning mägironimises. Ma mõtisklen kõigest sellest, kuidas erinevad hobid ja spordialad minu jaoks kasulikuks on osutunud ning mida teha, et nendest endale ka muudes elu valdkondades võimalikult palju kasu lõigata. 

Kes iganes Sa ka pole ja minu kogemusi ning elamusi siia kord lugema satud, otsustad ja määrad nende väärtuse ise, vastavalt oma maailmavaatele. Loodan, et leiad siit midagi, mis paneb Sind mõtlema ja tuleb heas mõttes kasuks – midagi, mis avardaks mõttekäiku ja tõstataks uusi küsimusi.

Edasi,
Kaspar

Kaspar Eevald

Jahin siin elus kõike, mis mind ja mu mõtlemist täiustab. Huvitun mõtlemise iseärasustest ning kõigest sellest, mis ratsionaalse mõistuse eesriide taha peitub.

Mida siit leiad?

Minu tegemised vabasukeldumises ja spordis, mõned mõtisklused ühiskonna, psühholoogia ja filosoofia teemadel.